Média

Lidovci rozehrávají těžkou pokerovou partii. Zlomí jim vaz, anebo získají bank v podobě premiérského křesla?

Letošní volby do Poslanecké sněmovny získávají mimořádný náboj. Širší vedení KDU-ČSL se totiž vyjádřilo pro vytvoření dvojkoalice s hnutím Starostové a nezávislí.

Nového šéfa Budvaru bude ministr vybírat až ze tří kandidátů

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) bude vybírat nového ředitele národního podniku Budějovický Budvar až ze tří kandidátů, které mu doporučí komise.

Nejsou za námi skandály. Chceme se porvat o vítězství, říká Jurečka o spojenectví lidovců a Starostů

Mezi velké příznivce koaličního spojenectví se Starosty a nezávislými patří první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Hostem Press klubu Frekvence 1

Na Frekvenci 1 jsem mluvil například o zákazu kouření, o vinařském zákoně, o ptačí chřipce, ale i na další témata. Odkaz k poslechu najdete v článku.

Budvar do Afriky, Lesy ČR do Evropy. Ministr chystá zahraniční expanzi

Ministr zemědělství Marian Jurečka chce, aby Budějovický Budvar a Lesy České republiky expandovaly na zahraniční trhy. U Lesů ČR má jít o nákup pozemků v Evropě, u Budvaru dokonce uvažuje o novém pivovaru v Asii...

Marian Jurečka: Přebytek rozpočtu tady fyzicky žádný není. Ministr financí neřekl klíčovou informaci

„Přebytek tady fyzicky žádný není,“ upozorňuje v rozhovoru Jurečka s tím, že ministr financí v průběhu minulého roku, když zveřejňoval výsledky přebytku státního rozpočtu, zapomněl říci jednu klíčovou...

Ptačí chřipka: Rozhovor pro Radio Impuls s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou

Ptačí chřipka se po deseti letech vrátila i do České republiky. Jediná obrana preventivní vybíjení všeho ptactva v ohniskách výskytu. Jak budou chovatelé odškodněni?

Seznam.cz: Rodinné stříbro se neprodává, ani Budvar, říká ministr po rezignaci šéfa pivovaru

Ani konec dlouholetého ředitele Jiřího Bočka, který přes 25 let bránil státní pivovar před prodejem do soukromých rukou, by nemělo na majetkových poměrech Budvaru nic měnit.

Interview ČT24: Reakce na schůzku s dalajlamou: Jurečka do Číny na setkání s ministry neodletí

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) neodletí do Číny, kde se měl setkat se dvěma ministry. Čínská strana setkání zrušila, i v reakci na schůzku českého ministra kultury s dalajlamou.

Jurečka: Na Hrad nepřijdu. Protože je jasné, komu v kauze Brady věřit

Ministr zemědělství Marian Jurečka v rozhovoru vysvětluje, proč nepřijde 28. října na Pražský hrad a koho by si představoval jako kandidáta lidovců na dalšího prezidenta.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL