Lidovci vyzývají své partnery z Evropské lidové strany k vyjádření solidarity v souvislosti s ruským útokem na Vrbětice


20.04.2021

Tisková zpráva

Lidovci v pondělí 19. 4. 2021 odeslali svým partnerům v Evropské lidové straně, kam patří například rakouská ÖVP Sebastiana Kurze nebo německá CDU kancléřky Angely Merkelové dopis, ve kterém žádají o vyjádření solidarity ve spojitosti s kauzou Vrbětice. Žádají je, aby podpořili případné vyhoštění některých ruských diplomatů z jejich území.

KDU-ČSL navíc apeluje, aby Česká republika požádala ostatní státy Evropské unie oficiální diplomatickou cestou o vyhoštění některých ruských diplomatů. „Požadujeme, aby Česká republika oficiální diplomatickou cestou požádala naše partnery v Evropské unii o vyhoštění některých ruských diplomatů. To, že o tom ministr zahraničí Jan Hamáček na jednáních Rady pro zahraniční věci mluvil, nestačí, je potřeba přejít k činům. Chceme zároveň, aby vláda recipročně požádala o vyhoštění diplomatů, ne pouze zpravodajců, jak včera ráno uváděl ministr Hamáček. “ říká předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Celý text dopisu zde.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL