Pod tlakem opozice se sejde Bezpečnostní rada státu


27.03.2021

Události, komentáře

Kromě prodloužení nouzového stavu byl předmětem pátečních Událostí, komentářů i rozruch kolem dostavby Dukovan a posledních kroků ministra průmyslu. Proč je mezi uchazeči ruský Rosatom, když jej bezpečnostní složky označují za bezpečnostní riziko? Jde o faktické zahájení tendru? Na otázky odpovídal předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, ale i ministr Karel Havlíček /nestr. za ANO/ a poslanec Jan Lipavský /Piráti/.

„Přiznám se, že jsem velmi překvapen, protože před několika měsíci náš představitelé vlády ujišťovali, že chtějí kroky, které vedou k vypsání tendru na dostavbu Dukovan, s námi konzultovat. A najednou se tuto informaci dozvíme z médií! To nepovažují za standartní, ani za důvěryhodné. Navíc tady chybí rozhodnutí vlády, rozhodnutí Bezpečnostního výboru a považoval bych za slušné, že to bude premiér nebo vicepremiér konzultovat i s předsedy parlamentních stran,“ uvedl Marian Jurečka.

Více zde.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL