Celostátní konference KDU-ČSL na svém dnešním jednání schválila koaliční smlouvu a program SPOLU pro parlamentní volby 2021


05.03.2021

Tisková zpráva 

Online Celostátní konference KDU-ČSL v rámci svého dnešního odpoledního jednání schválila koaliční smlouvu i koaliční volební program pro parlamentní volby 2021.

„Dnešní Celostátní konference KDU-ČSL dnes potvrdila dva důležité dokumenty a vyslovila tak definitivní souhlas s postupem pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny. Nechybí nám kvalitní program, dobří kandidáti a především odhodlání udělat pro naši zemi maximum. Věřím tomu, že díky vzájemné spolupráci dokážeme nejen překonat pandemii, ale také připravit a realizovat plán obnovy naší země,“ uvedl bezprostředně po jednání Celostátní konference předseda lidovců Marian Jurečka.

Podle něj si jsou lídři všech tří stran velmi dobře vědomi současné situace a respektují vládní nařízení, a proto k vlastnímu slavnostnímu podpisu koaliční smlouvy přistoupí teprve ve chvíli, kdy to pandemická situace umožní. „Chceme dát naší zemi novou pozitivní vizi a pomoci ji vyvést ze současné situace. K tomu je zapotřebí celospolečenská změna, ke které chceme výrazným dílem přispět,“ doplnil Jurečka.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL