Otrava Bečvy: Lidovci usilují o vznik sněmovní vyšetřovací komise


04.03.2021

Vodárenství. cz

Ekologická katastrofa, při které na konci září uhynuly v Bečvě desítky tun ryb, zůstává stále nevyřešena. V posledních dnech na ni upozornili lidé pochodem a symbolickou koupelí v řece lidé ve Valašském Meziříčí, tak na tiskové konferenci předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

„Je to téma, které nesmí zapadnout, a to vyšetřování otravy na řece Bečvě. Usilujeme proto nadále o vznik sněmovní vyšetřovací komise a chceme zařadit tento bod na program jednání této sněmovní schůze,“ připomněl předseda lidovců ekologickou havárii.

Více zde.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL