Koalice Spolu chce audit lůžek intenzivní péče a rychlé očkování učitelů


02.03.2021

EuroZprávy.cz

Ministerstvo zdravotnictví by mělo koordinovat dostupnost kapacit na jednotkách intenzivní péče i na soukromých klinikách, které se zatím péčí o covidové pacienty nezabývají, uvedl tým. Do péče o lidi, jejichž stav není akutní, případně je potřeba je doléčit, by se podle něj měly zapojit lázně.

V nemocnicích je nyní s covidem-19 ve vážném stavu přes 1500 pacientů. Volných bylo podle dat ministerstva zdravotnictví k dnešnímu ránu 14 procent lůžek intenzivní péče, pro pacienty s covidem jich zůstává 159. Standardních lůžek s kyslíkem pro nakažené je 673. Připraveno je ještě 146 takzvaných reprofilizovaných lůžek, která jsou za běžného provozu určena k poskytování péče jiného typu či odbornosti, a chystají se jich další stovky.

Učitelé se mohou registrovat k očkování od víkendu, zatím tak učinilo 93.000 z nich. Regionální školství zaměstnává kolem 330.000 lidí. "Vyzýváme vládu, aby nejpozději do konce března proočkovala první dávkou vakcíny všechny učitele a nepedagogické pracovníky ve školství," uvedl opoziční AntiCovid tým. Vakcín je podle něj dostatek, zejména od firmy AstraZeneca. "Jedině rychlá vakcinace je předpokladem toho, aby se žáci i učitelé mohli ideálně už v průběhu dubna postupně vracet do škol, samozřejmě dovolí-li to pandemická situace," míní odborníci ODS, KDU-ČSL a TOP 09.

Více zde.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL