Většina návrhů se Babišovi zdála dobrá, říká Jurečka. Jednání zřejmě směřují k dohodě


17.02.2021

Aktuálně.cz

Po úterním jednání předsedů vládních a opozičních stran je zřejmé, že dohoda je blíže než při minulém jednání ve čtvrtek. Tehdy se předsedové zvedli od stolu, aniž by se na čemkoliv dohodli. Následně sněmovna neodhlasovala vládní návrh na další prodloužení nouzového stavu, který ale vláda v neděli stejně vyhlásila. Tentokrát se účastníci domluvili, že budou jednat dál.

Z několika variant dalšího vývoje na politické scéně je po úterním jednání nejpravděpodobnější dohoda o tom, jak by mělo vypadat rozvolňování, pandemický zákon a například testování žáků, pedagogů nebo pracovníků ve firmách. Zatím je ale příliš brzy na to, odhadovat, zda k dohodě skutečně dojde. Jasněji bude po středě, kdy se všichni účastníci opět sejdou.

Pokud jde o rozvolňování, tedy například otevírání obchodů nebo návrat dalších dětí do škol, tak v těchto věcech si jsou vláda a opozice nejblíž.

"Hodnotím kladně to, že když si pan premiér naše návrhy prošel, tak řekl, že se mu zdá většina návrhů dobrých a akceptovatelných. Že to ještě projdou a dají nám vědět do zítřejšího večera. A že zítra večer budou jednání pokračovat," řekl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Více zde.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL