Neměli jsme z toho radost, ale pokud chceme vládu přivést k nějakému rozumnému přístupu, tak i my musíme být tvrdí. Premiér není člověk, který by chtěl naslouchat a proto je těžké hledat nějaký konsensus


18.02.2021

Z Radio

Na otázky o nejaktuálnějším dění na naší politické scéně odpovídal ve středečním pořadu Interview Martina Kováře na Z Radiu předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Ta nejzásadnější otázka se týkala ne/ústavnosti opětovného vyhlášení nouzového stavu na základě žádosti hejtmanů. „Toto má především posoudit Ústavní soud. Já beru těch 14 dní jako prostor pro to, abychom dořešili legislativu, kterou tady potřebujeme k zvládání pandemie, abychom nemuseli využívat mimořádný institut stav nouze,“ reaguje Marian Jurečka.

„Je to situace, která tady vznikla po minulém čtvrtku, kdy Sněmovna neodsouhlasila prodloužení stavu nouze, a kdy nebyla možná dohoda o tom jak postupovat ze strany vlády. To dnešní jednání s panem premiérem ukázalo, že se konečně podařilo ty pozice odblokovat, začalo se vážně, srozumitelně jednat, abychom dokázali nejenom vyřešit pandemický zákon, krizový zákon, ale abychom se dokázali dohodnout na parametrech, jak bezpečně postupně rozvolňovat a dávat naději a šanci lidem k návratu k normálnímu životu,“ uvádí Marian Jurečka.

Více zde.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL