Souhrn nejdůležitějších událostí týdne


21.12.2020

Vážení přátelé, mám pro vás opět svůj sourhn týdne. Přeji příjemné čtení!

Začnu jednou skvělou zprávou pro všechny živnostníky. Ve Sněmovně jsme prosadili, aby bylo možné zároveň čerpat kompenzační bonus i peníze z programu Antivirus. Ukončili jsme tak nesmyslnou situaci, kdy bylo nutné volit mezi podporou pro sebe a své zaměstnance.

Spolu s ODS a TOP 09 dále pracujeme na společné koalici. Jistě vás zajímá, kdy bude kromě ideových východisek hotov i celý koaliční program, a proto jsme oficiálněn oznámili, že ho do konce února přestavíme. Samozřejmě ho budeme společně naplňovat i po volbách. Pojďte do toho s námi. Mrkněte na náš web - https://www.pojdtesnami.cz/ 

↪️ ???? Pan premiér předvedl další otočku o 180 stupňů. Za posledních 30 let se nestalo, aby se týden před Štědrým dnem schvaloval rozpočet, který je absolutně mimo realitu a bude se muset přepracovat. To si uvědomuje i vláda. Přesto kvůli tomu premiér nedodržel slovo a spolu s komunisty obral naši armádu o 10 miliard! Jen tak podtrhl celkově špatný rozpočet, který jsme jako KDU-ČSL nemohli podpořit.

Jako Spojenci - Koalice pro Olomoucký kraj dále pracujeme na tom, aby politika v Olomouckém kraji byla konečně transparentní. Náš radní Aleš Jakubec proto pracuje na řešení situace ohledně spolku IKAP4OK. O co se jedná? Nejde to říct jinak, než že si několik radních za ČSSD a ANO dalo na konci minulého volebního období krásnou trafiku a zaměstnali se ve spolku, přes který projde v následujících letech zhruba 191 milionů Kč. To fakt nehodláme trpět a naopak chceme spolek dostat pod veřejnou kontrolu přesně tak, jak to má být.

Takto před Vánoci jsou rozhovory s novináři trochu netradiční. Mrkněte na jeden přesně takový, který byl malinko o politice, ale třeba i o rodinných dovolených, muzikanství nebo o tom, jak se doma naši kluci starají o hospodářství - http://bit.ly/3pec00H


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL