Lidovci kritizují nerealistický státní rozpočet na rok 2021


20.12.2020

Státní rozpočet prošel sněmovnou, ale poslanci budou ještě v úterý jednat o daňovém balíčku, který se jim s pozměňovacími návrhy vrátil ze Senátu. Opozice považuje za nezodpovědné především to, že se tak velké změny v dolní komoře řeší až v posledních dnech roku. O rozpočtu a daňovém balíčku debatoval v Událostech, komentářích Michal Šmarda (ČSSD) s předsedou KDU-ČSL Marianem Jurečkou.

Státní rozpočet pro rok 2021 prošel ve sněmovně díky hlasům obou vládních stran a komunistů. Ti návrh podpořili poté, co vláda souhlasila s tím, že přesune deset miliard korun z částky vyhrazené pro armádu do rozpočtové rezervy.

„Ještě před třemi dny říkal místopředseda poslaneckého klubu ČSSD, že je to vážný problém, že na to sociální demokraté nemohou přistoupit, padala slova, že sociální demokraté zváží, jestli ve vládě budou,nebo nebudou. Je zvláštní, že se teď říká, že to vlastně nevadí,“ poukázal Marian Jurečka.

Předseda KDU-ČSL zdůraznil, že pokud balíček projde, sněmovna vlastně místo reálného rozpočtu schválila „bezcenné stovky listů papíru“. „Všichni víme, že rozpočet není realistický pro příští rok, že vláda stejně musí přijít s novým návrhem nebo novelizací státního rozpočtu,“ poukázal. Za zásadní problém považuje to, že se zásadní zákony schvalují na poslední chvíli.

Celý pořad zde - http://bit.ly/3rdpOui


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL