Marian Jurečka za KDU-ČSL navrhujeme zvýšit kompenzační bonus na 20 tisíc měsíčně


26.11.2020

tisková zpráva

Během druhé vlny pandemie vládní koalice neumožnila živnostníkům odpuštění odvodů, takže jim nyní při čerpání kompenzačního bonusu a po zaplacení odvodů zůstává jen 10 tisíc na měsíc. „Za KDU-ČSL opakovaně požadujeme, aby živnostníci mohli čerpat více podpor současně. Je naprosto zřejmé, že deset tisíc je pro rodinné rozpočty živnostníků málo,“ uvedl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Výše kompenzačního bonusu by se podle Jurečky měla zvýšit ze současných 500 Kč na 667 Kč za den, čímž by měsíční částka vyplácená formou kompenzačního bonusu vzrostla z 15 tisíc na 20 010 Kč. „Chceme, aby lidem po odečtení odvodů v peněžence zůstalo zhruba totéž, co během první vlny pandemie a dokázali tak pokrýt aspoň nejnutnější životní náklady. Zároveň je důležité, aby čerpání kompenzačního bonusu mohlo být kombinované s dalšími formami podpory, jako je například COVID nájemné nebo s jinou formu podpory,“ konstatoval Jurečka a zároveň připomněl, že schodek letošního státního rozpočtu takovéto proplácení kompenzací živnostníkům bez problémů umožňuje. Návrh ve čtvrtek ale zamítla vládní koalice s komunisty.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL