Jurečka nechal pozice jiným


08.11.2020

https://www.vecernikpv.cz/

Možná trochu nezvyklý postup zvolili Spojenci pro Olomoucký kraj po volbách. Mediálně známý a veskrze pozitivně vnímaný lidovec Marian Jurečka přenechal krajské funkce jiným.

Zjevně se bude dál věnovat práci poslance a předsedy KDU-ČSL. Jurečka byl přitom na kandidátce Spojenců pro Olomoucký kraj na prvním místě. Dalo se tedy čekat, že se přinejmenším náměstkem stane. Nakonec je vše jinak. Možná poněkud podivný postup je ale sympatický třeba tím, že nebude kumulovat funkci hejtmana a poslance tak, jak to někteří z dnes již bývalých hejtmanů dělávali.

Více o tématu najdete ve třetím dílu seriálu VOLEBNÍ DOZVUKY v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 2. listopadu

 


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL