Marian Jurečka v Událostech, komentářích k aktuální epidemiologické situaci


09.10.2020

Česká televize

Premiér Andrej Babiš jednal prostřednictvím videohovoru ve čtvrtek s předsedy parlamentních stran. Hlavním tématem byla vážná současná epidemiologická situace. Počet nakažených v posledních týdnech v České republice strmě roste a ministerstvo zdravotnictví vydalo nová opatření, které opět omezí provoz některých služeb. Předseda lidovců Marian Jurečka vyzval premiéra k tomuto jednání už na začátku září, kdy už bylo patrné, že vláda zaspala s přípravami na druhou vlnu.

"Ta situace je opravdu vážná. i já apeluji na občany, aby ta opatření, která vláda vydala, dodržovali. Co mi ale zásadně chybí, je analýza dat, kdy na jejich základě bychom se dozvěděli, proč děláme jednotlivá opatření a jaká další budeme muset zavést," řekl v pořadu šéf lidovců.

Opatření se zase výrazně dotkne rodičů s dětmi. Podle zveřejněného průzkumu nemělo 50 % dotázaných samoživitelek v srpnu žádné finanční rezervy. Lidovci podali minulý týden návrh na navýšení ošetřovného na 80 % vyměřovacího základu a také prodloužení po celou dobu karantény či uzavření školy. "Rodiče nemohou za současnou situaci a stát jim musí pomoci," uvedl v pořadu Jurečka.

Celý pořad zde - https://bit.ly/33LKGiN


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL