Souhrn nejdůležitějších událostí týdne


09.08.2020

Vážení přátelé, mám pro Vás opět souhrn důležitých událostí uplynulého týdne. Přeji Vám příjemné čtení.

Volební právo si nesmíme nechat vzít! Jako lidovci jsme v čele s Šárkou Jelínkovou k řešení vyzvali v Senátu. Je dobře, že se vládu povedlo dotlačit k tomu, aby začala hledat řešení i pro lidi v karanténě. Nakonec podařilo najít několi variant, jak umožnit hlasování. Podrobněji o tom mluvil na tiskové konferenci Janem Bartoškem - https://bit.ly/2XKsfYd.

Jsem velmi rád, že naše země vyslala velmi rychle pomoc přímo do místa neštěstí v Bejrútu. Pokud chcete také pomoci, mrkněte na sbírku, kterou pro potřebné vyhlásila Charita ČR - https://bit.ly/30Hbdwd

S Tchaj-wanem a jejich představiteli udržujeme v KDU-ČSL velmi přátelské vztahy. Pravidelně se setkáváme a v době koronaviru si také pomáháme. V týdnu jsem od zástupce vedoucího Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře pan Eric Y. T. Liao přebral zásilku respirátorů, kterou budeme distribuovat potřebným! Je to jasný důkaz toho, že v nouzi poznáš přítele. Děkuji.

Stále můžete rozhodnout o tom, jak rozdělit peníze Olomouckého kraje! Už 20 projektů si můžete prohlédnout zde - https://spojenciok.cz/rozvojkraje/. Na co byste dali peníze Vy? Hlasujte v anketě! Vítězné projekty zařadíme do volebního programu Spojenci - Koalice pro Olomoucký kraj.

Pokračujeme v představování kandidátů Spojenci - Koalice pro Olomoucký kraj. Tentokrát jsem zajel za naším starostou Františkem Johnem do Zábřeha. Už teď můžete náš rozhovor poslouchat na Spotify - https://spoti.fi/2PtweUk a Soundcloudu - https://bit.ly/2PCMxyB, kde najdete i všechny starší díly.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL