Syn europoslance Tomáše Zdechovského rozšiřuje řady Mladých lidovců. Ve spolku se potká i s nejstarším synem předsedy Jurečky


30.07.2020

tisková zpráva

Tobiáš Zdechovský (16) vstupuje po vzoru svého otce do Mladých lidovců. Rozšiřuje tak početnou základnu mládežnické organizace, která v současnosti čítá 373 členů. „Vstup Tobiáše je pro nás dobrou zprávou, jeho táta ostatně ve spolku taky začínal,“ komentuje příchod čerstvého přírůstku předseda Mladých lidovců Václav Pláteník, podle kterého Tobiáš mezi ostatní skvěle zapadne. Ve spolku se tak potká i s nejstarším synem Mariana Jurečky, jenž podepsal přihlášku před pár měsíci.

Europoslanec a místopředseda KDU-ČSL Tomáš Zdechovský má ze vstupu svého syna Tobiáše do spolku radost. „Je to určitě dobrý krok. V Mladých lidovcích jsem se toho hodně naučil, našel si dobré kamarády, objel spoustu skvělých míst a získal zkušenosti, ze kterých čerpám i dnes v Evropském parlamentu. Věřím, že se Tobiášovi bude v Mladých lidovcích líbit,“ dodává Zdechovský.

„Na svého nejstaršího syna jsem vůbec netlačil, ale přiznávám, že jsem rád, že se k tomuto kroku odhodlal. V Mladých lidovcích jsem totiž poznal skvělé kamarády, se kterými udržuji ať už pracovní, nebo přátelské vztahy dodnes,“ říká předseda lidovců.

Mládežnická organizace se otevřeně hlásí ke KDU-ČSL. Členem spolku se může stát osoba ve věku 15 až 35 let. V Mladých lidovcích působilo v minulosti několik členů současného předsednictva, kromě Mariana Jurečky a Tomáše Zdechovského také místopředseda a první náměstek brněnské primátorky Petr Hladík, který v minulosti organizaci vedl. „V Mladých lidovcích jsme otevřeni všem mladým lidem, kterým jsou blízké křesťansko-demokratické hodnoty a kteří se chtějí dál vzdělávat v tom, jak je aplikovat ve veřejném životě,“ doplňuje Pláteník.

Více informací o Mladých lidovcích naleznete zde - http://mladilidovci.cz/


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL