Souhrn nejdůležitějších událostí týdne


27.07.2020

Vážení přátelé, mám pro Vás opět souhrn důležitých událostí uplynulého týdne. Přeji Vám příjemné čtení.

Pan ministr Hamáček (ČSSD) říká, že lidé v karanténě na podzim možná nebudou moci volit. S takovým přístupem nesouhlasím! Vláda musí zařídit, aby lidé s volební právem mohli splnit svou občanskou povinnost, jinak nepůjde o férové a svobodné volby! Ostatně už v roce 2014 předkládal za KDU-ČSL náš poslanec Ivan Gabal návrh zákona na distanční volbu, a to hned dvěma způsoby: korespondenční a elektronickou.

O tématu klecových chovů toho zaznělo v posledních týdnech opravdu hodně. Pan premiér se nedávno dokonce i fotil v náručí se slepicí, ale ta evidentně nebyla z jeho chovu. Já místo toho skočil mezi naše holky a něco k tomuto tématu natočil - https://bit.ly/2D8VZq6. Jinak s Michaelou Šojdrovou o tom jen nemluvíme, ale pracujeme a hledáme řešení v rámci celé EU, aby naši zemědělci v budoucnu nebyli v nevýhodě. - https://bit.ly/3hdT6Dg

Paní ministryni Maláčovou (ČSSD) napadlo, že zruší dětské skupiny. Proč? To lze těžko pochopit, když fungují a hrají klíčovou roli v předškolním vzdělávání. Vyplňují mezeru, jsou plnohodnotnými institucemi pro malé děti, o které se starají se stejnou pečlivostí jako klasické mateřské školy. Pomohly řadě rodičům tam, kde jsou kapacity školek zcela přeplněny. Dle návrhu paní ministryně by se mohlo zdát, že jde jen o neškodnou změnu názvu. Ale tak tomu není. Zpřísní se také podmínky pro hlídání a v praxi pak dojde k omezení míst pro děti. A to rozhodně nechceme. Ať se jesle klidně znovu zřizují, ale ať jsou dětské skupiny zachovány! Představa MPSV, že se zavedenou změnou se hladce děti roztřídí do jeslí a do mateřských škol a bude vše v pořádku, není reálná. Míst v MŠ je málo a nás by velmi zajímalo, kam půjdou ty děti, na které se nedostane? Za nás by měly jít jednoznačně do dětských skupin, které k tomu byly vytvořeny.

Pro ty z vás, kteří se Spojenci - Koalice pro Olomoucký kraj nevyrazili na protestní cyklojízdu Bělkovickým údolím, mám malé shrnutí - https://bit.ly/3f3Qars. Zatopit tohle krásné místo kvůli stavbě přehrady je nesmysl. Potřebujeme malé úpravy krajiny jako remízky, mokřady apod., nikoli další betonový kolos. To nám v boji se suchem a ke zdravější krajině nepomůže. Díky všem, kteří se rozhodli trávit s námi dopoledne aktivně, bylo to super a s vámi ostatními se doufám potkám na dalších akcích.

Abych nepsal i o prázdninách jen o samých vážných věcech, mnoho z vás se ptalo jakou písničku jsem to hrál v rozhovoru pro CNN Prima NEWS, tak jsem ji dal celou i na svůj FB. Mrkněte - https://bit.ly/3jGKzLe


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL