Vezmu montérky a bavím se s traktoristy, říká o svém létě Jurečka. V čem by vyhověl manželce?


22.07.2020

CNN Prima NEWS

Kdyby manželka řekla, že nechce, abych znovu kandidoval, nekandidoval bych, řekl v letním rozhovoru s Pavlínou Wolfovou v pořadu CNN Prima NEWS 360 Marian Jurečka, předseda opoziční KDU-ČSL. Letní speciál pořadu se s šéfy politických stran zaměří na politiku z jiného úhlu pohledu, a to s nadhledem.

Léto má Marian Jurečka spojené se žněmi a ježděním s kombajnem, původní profesí je totiž zemědělec. „Je to dobrý relax. I v dobách, kdy jsem byl ministr, jsem si našel alespoň jednou týdně čas sednout za volat traktoru nebo kombajnu. Jezdím s nimi od malička, a tak to bude i letos,“ řekl Jurečka. „Vezmu montérky a bavím se s normálními lidmi, co jezdí s traktory, a večer sedneme k pivu. Je to pro mě jiná komunikace, jiný svět,“ dodal. Za největší relax kromě práce v zemědělství označil i muziku, Jurečka aktivně hraje.

Politiku dle něj ani během letního volna nelze vytěsnit. „Nejde úplně vypnout telefon,“ řekl Jurečka. „Když se ale koná rodinná sešlost, snažím se debatám o politice vyhýbat. Mám toho za týden plné zuby,“ dodal. O svém soukromí také řekl, že kdyby ho manželka požádala, aby už do politiky nekandidoval, vyhověl by jí.

Koronavirová krize jako povodně

Období koronavirové krize srovnal Jurečka s povodněmi z roku 1997. „Jsem z Hané, ta byla přímo zasažena. Ta okamžitá rychlá sounáležitost někdy překvapila a stejné to bylo i nyní,“ řekl Jurečka.

Debata se týkala i nadcházejících voleb. Pavlína Wolfová se totiž svého hosta zeptala, co by byl pro KDU-ČSL dobrý výsledek. „Máme 62 krajských zastupitelů, tady bychom chtěli posílit,“ odpověděl Jurečka ke krajským volbám. „Co se týče sněmovních voleb, přál bych si, abychom dokázali vytvořit lepší vládu, která se rozhodně nebude opírat o hlasy komunistů nebo SPD,“ dodal.

Jurečka bude v podzimních krajských volbách kandidovat v Olomouckém kraji. Stát se chce hejtmanem. „Nekumuluji funkce a jsem připraven dělat naplno jen práci hejtmana,“ řekl. V čele KDU-ČSL je od letošního roku, poslancem se stal v roce 2013 a v dalším roce usedl ve vládě na pozici ministra zemědělství.

Více zde - https://cnn.iprima.cz/vezmu-monterky-a-bavim-se-s-lidmi-co-jezdi-s-traktory-rika-o-svem-lete-jurecka-6305


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL