Marian Jurečka v Událostech, komentářích k bezpečnosti na železnicích


16.07.2020

Česká televize

Debaty o bezpečnosti na českých železnicích nabírají na obrátkách. V posledních několika dnech došlo k vážným nehodách, při kterých zemřeli lidé. Ministerstvo dopravy a správci železnic v úterý oznámili, že na lokálních tratích nebudou zatím zavádět dodatečná bezpečnostní opatření. Skoro tři miliardy korun má jít do zabezpečení přejezdů, investici plánuje Správa železnic do konce roku. „Přimlouval bych se za to, abychom ta bezpečnostní opatření začali zavádět co nejdříve, řekl v Událostech, komentářích předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

„Pokud v dnešní době můžeme aplikovat systém, který není úplně dokonalý a kompatibilní s ostatními zeměmi Evropské unie, a řekněme si, že je mnoho regionálních tratí, kde tu kompatibilitu nebudeme úplně vyžadovat kvůli tomu, že by ten vlak jezdil do jiného státu, tak bych se přimlouval za to, abychom ty bezpečnostní prvky zavedli co nejdříve," komentoval Jurečka s tím, že je to otázka vnitřní i vnější bezpečnosti.

Otec šéfa lidovců pracoval celý život jako strojvůdce. „Vím ze zkušenosti svého táty, že jezdit po jednokolejce je pro strojvedoucí velmi náročné na psychiku, musíte věřit partnerům a všem ostatním, kteří se starají o zabezpečení trati," řekl na Událostech, komentářích předseda Jurečka, podle kterého jsou strojvedoucí často přetížení a vyčerpaní, což může právě vést k dopravním nehodám. Více zde - https://bit.ly/2Zv2BYO


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL