Souhrn nejdůležitějších událostí týdne


13.07.2020

Vážení přátelé, mám pro Vás opět souhrn důležitých událostí uplynulého týdne. Přeji Vám příjemné čtení.

Povedlo se! Byl to boj, ale nakonec se nám o jeden jediný hlas podařilo protlačit legislativu pro podporu bydlení. Nejenže jsme zrušili daň z nabytí nemovitosti, ale zůstala zachována i možnost odpočtu úroku z úvěru ze základu daně, přestože s tím nesouhlasila paní ministryně financí a mnoho poslanců z hnutí ANO. Právě tohle ale bylo velmi důležité, jinak by to zvláště pro středně a nízkopříjmové rodiny nezměnilo skoro nic.

Jako KDU-ČSL chceme zákaz klecového chovu nosnic nejen u nás v ČR, ale v celé EU! Proč? Jedině tak opravdu zaručíme, že se k nám nebudou dovážet vajíčka z klecových chovů z Polska apod. Má-li dojít ke změně, je správné, aby se to týkalo celé EU. Zachováme tak konkurenceschopnost zemědělců v celé unii a nikdo nebude znevýhodněn. V Evropě toto téma za lidovce prosazuje naše europoslankyně Michaela Šojdrová.

Už 23. března jsem za KDU-ČSL předložil několik návrhů na pomoc pro dohodáře (mrkněte zde - https://bit.ly/326nxXT), ale tehdy to podle vlády nebylo možné. Až skoro po 4 měsících jsme mohli pomoc pro dohodáře projednat a konečně ji prosadit. Tento přístup mě od vlády v posledních měsících hrozně štval, že dobré nápady zařízla prostě jen proto, že nebyly z její hlavy. Taky jsem jim to přímo ve Sněmovně řekl - https://bit.ly/3etDCtj

Projednávali jsem situaci na Karvinsku, kterou musíme brát jako opravdu vážné varování. Ukazuje se, že na případnou druhou vlnu nejsme lépe připraveni. Vláda se z chyb bohužel nepoučila. K tomu jsem se musel vyjádřit i ve Sněmovně, protože tuto situaci nesmíme brát jen tak na lehkou váhu - https://bit.ly/326Dn4J

Ve Sněmovně sice začaly parlamentní prázdniny a nějakou dobu si tak od "vysoké politiky" odpočinu. Blíží se ale krajské volby, kde chceme jako Spojenci - Koalice pro Olomoucký kraj posunout náš kraj kupředu. Naším cílem je změna ve vedení Olomouckého kraje, ne konzervace těch, vinou kterých jsme klesli na žebříčku krajů až ke konci. Chceme vyhrát a dělat transparentní a efektivní politiku bez starých vazeb. Snad i proto nemáme podporu velkých sponzorů či oligarchů. Fungujeme tak odspodu nejen co se týče lidských, ale i finančních zdrojů. Proto mám na vás prosbu. Pokud je vám koalice Spojenců sympatická, zvažte prosím, že nám pomůžete při roznosu novin, online kampani nebo pokud máte tu možnost, tak si dáte třeba na plot naši reklamu. Každá ruka k dobrému dílu se počítá. Vaši pomoc můžete jednoduše nabídnout přes krátký formulář, na základě kterého Vám odpoví náš koordinátor - https://1url.cz/jzBnO Stejně tak vám budeme moc vděční, pokud se nás rozhodnete podpořit finančně, třeba i jen malým darem. Číslo transparentního účtu: 2401798569/2010. Děkuji předem za celou koalici všem podporovatelům, dobrovolníkům a dárcům!


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL