Souhrn nejdůležitějších událostí týdne


06.07.2020

Vážení přátelé, mám pro Vás opět souhrn důležitých událostí uplynulého týdne. Přeji Vám příjemné čtení.

V Poslanecká sněmovně se jednalo o státním rozpočtu. Nechci, aby se opakovala politika tupých škrtů, jak tomu bylo za minulé krize! Stejně tak ale nesmíme jen bezhlavě rozhazovat. Je potřeba rozumně a promyšleně investovat. Společnost už nemůžeme "vypnout" a proto jsem apeloval na vládu, aby byla skutečně připravena na případnou 2. vlnu. Mrkněte na celý projev, který jsem k tomu ve Sněmovně měl - https://bit.ly/2ZD2IQW

Předložil jsem také znovu pozměňující návrh, který se týká důchodů. Maminky jsou totiž současným důchodovým systémem trestány za to, že mají děti! Chtěl bych proto, aby v rozpočtu byla vytvořena rezerva pro přidání 500 Kč za každé vychované dítě. Stálo by nás to 8 miliard Kč, což si v rámci objemu rozpočtu můžeme dovolit a velmi by to spoustě lidí pomohlo. Návrh už navíc podporuje i paní ministryně Maláčová (ČSSD). Někteří v ČSSD si dokonce myslí, že je to jejich vlastní návrh, přestože už proti němu 2x hlasovali, jak jsme zjistil v rozhovoru s panem místopředsedou Šmardou (ČSSD) - https://bit.ly/2YYEOQE

Jako KDU-ČSL navrhujeme jednorázový příspěvek 5000 Kč pro pracující rodiče s dětmi! Krize se totiž nedotkla pouze firem a živnostníků. My se ptali přímo rodičů, co by potřebovali a proto víme, že právě jednorázová podpora pro pracující rodiče s dětmi (na které se vztahuje vyživovací povinnost - tedy i pro studenty do 26 let) před začátkem školního roku by jim přišla náramně vhod.

Vláda bohužel sociální služby neustále odsouvá na druhou kolej. To chceme změnit! Nestačí jen mluvit o tom, jak jsou sociální služby důležité a potřebné. Musí na ně být i dostatek peněz. Proto jako KDU-ČSL navrhujeme, aby se 1,5 miliardy Kč použilo na dofinancování sociálních služeb. Pro naše seniory nebo lidi s handicapem.

LPG má potenciál už dnes omezovat emise z dopravy. Bohužel zatím v EU existuje více druhů úplně odlišných pistolí na tankování. Musíte tak s sebou zbytečně vozit několik koncovek, i když jedete třeba jen do Německa. Jako KDU-ČSL navrhujeme zjednodušit lidem život tím, že by se koncovky sjednotily.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL