500 kč maminkám k důchodu jsme navrhovali už před dvěma lety. Dvakrát zamítnuto, teď to paní Maláčová vydává za svůj návrh


02.07.2020

Česká televize

Návrh na navýšení schodku letošního rozpočtu na rekordních 500 miliard korun míří ve Sněmovně ke schválení. Předloha prošla včera druhým čtením. Poslanci předložili návrhy na změny za zhruba 165 miliard korun. Lidovci podali návrhy ve výši zhruba 25 miliard korun, které jsou v tom rámci deficitu navýšení na 200 miliard korun. „Ty peníze jsou brány z vládní rozpočtové rezervy," řekl na úvod pořadu Události, komentáře předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Lidovci dlouhodobě usilují o to, aby se pracujícím maminkám přidalo k důchodu 500 korun za každé vychované dítě. O to překvapivější bylo, když Michal Šmarda z ČSSD, který také hostem v pořadu, uvedl, že je rád za podporu tohoto jejich návrhu lidovci. Marian Jurečka mu okamžitě připomněl, že to byla KDU-ČSL, která s tímto návrhem před dvěma lety přišla. Vláda ho dvakrát zamítla. Nyní se ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová snaží tento návrh lidovců vydávat za svůj. „Pane místopředsedo, jsem rád, že po dvou letech, co to lidovci tlačí Sněmovnou, začíná paní ministryně práce a sociální věcí říkat, že je to její návrh, díky," řekl ironicky a s úsměvem Jurečka.

Celý rozhovor zde - https://bit.ly/2ZwtOJv


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL