Spojenci spustili participativní web


26.06.2020

tisková zpráva

S nabídkou obohatit volební program se na obyvatele Olomouckého kraje obracejí Spojenci – Koalice pro Olomoucký kraj. Tento týden spustili participativní web, kde mohou lidé vkládat projekty a zároveň o nich hlasovat. Ty nejúspěšnější zařadí Spojenci mezi své závazky před říjnovými krajskými volbami.

Koalice pro Olomoucký kraj (KDU-ČSL, TOP 09, Strana zelených, ProOlomouc) návrhy nijak neomezuje, jedinou podmínkou je splnit jednoduchá kritéria pro vložení projektu na webové stránky SPOJENCIOK.CZ/ROZVOJKRAJE. „Spuštěním participativního webu dáváme najevo otevřenost a ochotu spolupracovat a inspirovat se dobrými nápady. Na druhou stranu nejde jen o symbolický krok, vítězné projekty se budeme snažit realizovat. Lidé tak mají skutečně velikou příležitost jednoduše prosadit viditelnou změnu ve svém okolí. Stačí jen sehnat si dost hlasů,“ říká k anketě Spojenců kandidát na hejtmana Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Kdo chce nominovat vlastní návrh do soutěže, za několik minut může mít hotovo. Stačí ve formuláři vyplnit popis projektu v rozsahu 300-500 znaků, uvést předpokládané náklady, termín realizace a přidat odpovídající fotografii.

Koalice zároveň představila podrobný volební program. Ten stojí na čtyřech pilířích: ekonomickém restartu regionu, vytvoření atraktivního prostředí pro mladé lidi, opatřením proti suchu a podpoře zdravotnictví, rodin a seniorů. „Jako blok spojených demokratických stran, které usilují o to, aby se v Olomouckém kraji žilo dobře v malých vesnicích i velkých městech, jsme se na konkrétních bodech shodli poměrně snadno. Společnou řeč jsme našli i u tak výrazného tématu, jako je železniční tunel pod Červenohorským sedlem, který bychom rádi začali připravovat,“ dodala dvojka kandidátky, starostka Jeseníku Zdeňka Blišťanová.

S volebním programem se lze seznámit na https://spojenciok.cz/


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL