Obce a města jsou zachráněny!


17.06.2020

tisková zpráva

Dobrá věc se podařila! Poslanci odhlasovali po dlouhodobém tlaku lidoveckých zákonodárců a starostů z celé republiky finanční kompenzace pro města a obce ve výši 1200 korun na obyvatele. Sněmovna schválila v úterý odpoledne senátní verzi, na které se výrazným způsobem podílela první místopředsedkyně KDU-ČSL a senátorka Šárka Jelínková.

Obrovský kus práce odvedl za poslední měsíc také předseda poslaneckého klubu Jan Bartošek, který už dříve přišel s návrhem na nárokový příspěvek pro obce a města podle jejich velikosti. „Po řadě týdnů slavíme úspěch. Nespravelnost byla napravena a obce a města dostanou na obyvatele 1200 korun," komentoval s neskrývanou radostí místopředseda lidovců Bartošek. Šéf poslanců KDU-ČSL vystoupil na úterní demonstraci na Malostranském náměstí na podporu obcí a měst, na které jasně zdůraznil, že na cizí peníze se nesahá.

„Obce dostanou 1200 korun na 1 obyvatele jako kompenzaci za výpadek daňových příjmů. Sněmovna schválila senátní návrh. Skvěle. Aspoň tímto způsobem se pomůže obcím," hodnotila senátorka Jelínková.

Na demonstraci vystoupil také lidovecký starosta Velatic a kandidát na hejtmana Jihomoravského kraje Jan Grolich, který založil petici za kompenzace pro města a obce. Za necelý měsíc jeho petici podepsalo přes 1500 představitelů obcí. „Nepřijeli jsme děkovat vládě, ale vzít peníze pro naše obce, které nám vláda předtím ukradla," řekl na pódiu Grolich, jenž se prezentuje na Instagramu jako cool starosta. Za své vystoupení sklidil bouřlivý potlesk.

„Mám radost, že úsilí KDU-ČSL a stovek starostů mělo smysl. Právě Sněmovna vrátila peníze obcím a městům, 1200 Kč do každé obce a města se letos vrátí! Tyto investice budou velmi potřeba, především pro malé firmy a živnostníky v krajích!" uvedl po hlasování předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL