Souhrn nejdůležitějších událostí týdne


08.06.2020

Vážení přátelé, mám pro Vás opět souhrn důležitých událostí uplynulého týdne. Přeji Vám příjemné čtení.

Poslanci ANO, ČSSD, KSČM a hnutí SPD odmítli poděkovat Tchaj-wanu za BEZPLATNOU pomoc v podobě ochranných pomůcek, kterou poskytl ČR na boj s koronavirem! Tohle fakt nechápu. Nás doma rodiče učili, že když něco dostaneme, tak je slušné poděkovat. Stejně tak by bylo slušné od české vlády jménem ČR oficiálně poděkovat. Podívejte se, co jsem k tomu řekl ve Sněmovně - https://bit.ly/3dxuUud

Sebrat peníze obcím a následně slibovat, že se jim to vrátí pomocí administrativně složitých dotací, kde se ještě část peněz ztratí, je nelogická blbost. Mimochodem Olomoucký kraj bude tohle vládní rozhodnutí stát zhruba 785 milionů! Smutné je, že naprosto proti zájmům vlastního kraje hlasovala také část poslanců, kteří v něm byli zvoleni. U nás to byli zástupci klubů hnutí ANO (Ladislav Okleštěk, Milan Brázdil, Milan Feranec, Adam Kalous, Petr Vrána), KSČM (Alexander Černý) a také ČSSD (Antonín Staněk). Nejen o tom jsem mluvil v rozhovoru pro Seznam Zprávy, který najdete - https://bit.ly/2UhI478

Mariánský sloup opět stojí na Staroměstském náměstí, což je pro mě jedna z nejlepších zpráv uplynulého týdne! Ještě jednou velmi děkuji Janu Wolfovi za jeho úsilí, které věnoval návratu Mariánského sloupu na jeho právoplatné místo. Bez jeho aktivity by se tak možná nikdy nestalo. Taky děkuji Janu Čižinskému, že návrat Mariánského sloupu na zastupitelstvu hl. města Prahy podpořil.

Jitka Seitlová oznámila, že bude opět kandidovat do Senátu Parlamentu ČR. Je to skvělá zpráva, protože jen velmi málo našich politiků je tak profesionálních a pracovitých jako právě ona. Všem na Přerovsku doporučuji ji dát hlas, fakt neprohloupíte.

Ze současné krize bychom se měli poučit do budoucna, proto jsem ve Sněmovně vyzval k vyhodnocení postupu vlády v posledních měsících - https://bit.ly/2MyAMay. Nerad bych, aby se opakovaly podobné kauzy jako nákupy termokamer ministerstvem zdravotvnictví, které si je namísto od české firmy Workswell s.r.o. nechalo dodat z Číny přes švýcarského překupníka. Navíc řadu týdnů jen ležely na skladech. České firmy ale byly ignorovány i v mnoha dalších případech a velmi rozdílné ceny nákupů zdravotních pomůcek jsou také minimálně podezřelé. Dále aby čeští podnikatelé, kteří mnozí velmi pomohli a patří jim za to dík, byli v budoucnu podpořeni i finančně. Není systémové, aby se např. na tisk štítů od Prusa Research 3D printers skládali lidé a stát doufal, že to bude stačit. Stát by měl být flexibilnější, když se lidé ze soukromého sektoru snaží pomoci, jak ukazuje příklad Lihovaru Žufánek, kde začali zdarma vyrábět dezinfekci a bohužel je Celní úřad donutil s výrobou skončit.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL