Partie na CNN Prima News


08.06.2020

CNN Prima NEWS

Kvůli inflaci rostou ceny potravin a navíc se politicky hledá klíč, kolik jídla má být v obchodech z Česka. Debatu spustil pozměňovací návrh k vládní novele zákona o kvalitě potravin. Podle něj by za pár let mělo na pultech být 85 % českých potravin. Zákon zatím neprošel. Hledá se dohoda. Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka už jako ministr zemědělství bojoval za vyšší podíl domácích potravin, které si dokážeme v našich podmínkách a v našem zeměpisném pásmu vypěstovat - brambory, zelí, cibuli a další. „Kdyby tady tyto produkty byly ve větší míře, tak by krajina byla pestřejší a problém sucha by se tím částečně vyřešil," uvedl v Partii Jurečka.

Podle něj není logické, abychom dováželi tyto potraviny z tisíce kilometrů vzdálených zemí s obrovskou uhlíkovou stopou a obrovskou logistickou zátěží na infrastruktuře. „Myslím si, že bychom všichni měli v této nějaké logické míře směřovat k soběstačnosti a zároveň potravinové bezpečnosti," dodal v pořadu.

Celý pořad zde.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL