Souhrn nejdůležitějších událostí týdne


18.05.2020

Vážení přátelé, mám pro Vás opět souhrn důležitých událostí uplynulého týdne. Přeji Vám příjemné čtení.

Spolu s Markem Výborným jsme představili návrh KDU-ČSL na milostivé léto aneb konec starých exekucí v Česku! Kvůli špatně nastavenému systému a nekalým praktikám se mnoha lidem stalo, že i malé částky přerostly na obrovské dluhy, a to opravdu ne jejich vinou. Dokud v této dluhové pasti zůstanou, je to břímě pro celou společnost. Proto navrhujeme u dluhů vůči státu postačí k ukončení exekuce uhradit jistinu čili dluh a 500 Kč na náklady řízení exekutorovi. Vše ostatní se odpouští. Stát si toto dobrodiní bude moci dovolit, protože mu tím bude řada pohledávek jednorázově uhrazena. U dluhů vůči soukromým věřitelům platí princip 1+1, kdy má dlužník povinnost uhradit jistinu a maximálně jednou tolik na nákladech a veškerém příslušenství (včetně nákladů na exekutora).

Znovu a znovu se ukazuje oprávněnost mého trestního oznámení‼️ Jak již dříve upozornil Deník N, pan ministr Vojtěch upřednostnil před nabídkou naší české firmy nákup od švýcarské společnosti, která ale sama nic nevyrábí a pouze přeprodává čínské výrobky. Důvodem prý bylo to, že její nabídka byla ve srovnání s ostatními finančně nejvýhodnější a roli hrála i rychlost dodání, protože termokamery je nutné co nejrychleji nasadit. Nově se ale ukazuje, že nakoupené termokamery se nejen dodnes nepoužívají, ale v době, kdy ministerstvo uzavřelo smlouvu, vůbec nesrovnávalo nabídky od jiných firem, což přiznala i mluvčí Ministerstva zdravotnictví České republiky! Navíc, jak poukazuje pan jednatel Sova z české firmy Workswell s.r.o., specifikace požadavků na termokamery byla schválně upravena tak, aby vyhovovaly právě čínské výrobky bez ohledu na jejich kvalitu nebo cenu.

Vláda v tichosti připravuje obce, města, kraje a jejich obyvatele o peníze z jejich lokálního rozpočtu! Tomu chceme jako KDU-ČSL zabránit. Pomoc má být poskytnuta ze státního rozpočtu. Kvůli tomu se ostatně navýšil jeho schodek už na 300 mld. Kč. Brát peníze malým obcím a městům, které většinou dávají zakázky lokálním firmám a živnostníkům, je hrozně špatně. V pátek jsem o této situaci natočil video - https://bit.ly/3fTvFzl Prosím, napište i Vy vládním poslancům, že je to špatné rozhodnutí, aby to nedělali. Díky!

Představili jsme koalici do krajských voleb Spojenci - Koalice pro Olomoucký kraj, kterou mám tu čest vést jako lídr. Podařilo se nám sestavit opravdu skvělý tým plný zajímavých osobností, které mají našemu kraji co nabídnout. Mrkněte na náš zbrusu nový web, kde najdete nejen představení týmu spojenců, ale i naše priority - http://www.spojenciok.cz/

Zajímá Vás, jaké má KDU-ČSL plány na zvládání sucha, jak vidíme budoucnost energetiky, jak se stavíme k výstavbě nových bloků jaderné elektrárny Dukovany nebo co si myslím o Zelené dohodě? Přečtěte si velký rozhovor, který jsem poskytl Deníku Referendum - https://bit.ly/3cFVvVm


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL