Marian Jurečka v Událostech, komentářích k roustoucím cenám potravin


13.05.2020

Česká televize

Ceny potravin podle analytiků v dubnu dál rostly. Za zdražování v době koronavirové krize může narušený mezinárodní obchod, výpadek pracovních sil při sklizních nebo velký podíl dovozu. Česko dováží až dvě třetiny čerstvého ovoce a zeleniny, nejvíce ze Španělska a Itálie. Podle předsedy lidovců Mariana Jurečky to má dvě příčiny.

Tou první byla dlouhodobě špatně nastavená vládní a resortní politika, která zanedbávala tuto část zemědělství. „Chyběla specifická podpora pro pěstitele zeleniny, ovoce a náročnějších komodit na lidskou práci. Za mého působení na ministerstvu zemědělství jsme od roku 2014 nastartovali podporu pro takzvané citlivé komodity," řekl v Událostech, komentářích šéf KDU-ČSL.

Druhý důvod se podle Jurečky naplno projevil v koronavirové době. „Státy, které nás do této doby zásobovaly ve velkém, mají problém sehnat sezónní pracovníky, kteří by šli v zemědělství manuálně pracovat," vysvětlil.

Na celý pořad se můžete podívat zde - https://bit.ly/2T3OFBA


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL