Souhrn nejdůležitějších událostí týdne


10.05.2020

Vážení přátelé, mám pro Vás opět souhrn důležitých událostí uplynulého týdne. Přeji Vám příjemné čtení.

Je načase, aby ČR přestala být evropskou velmocí v počtu skládek. Odpad už dnes dokážeme využít daleko efektivněji třeba na výrobu tepla nebo elektřiny. Proto jsme jako KDU-ČSL představili nejen návrh na zálohování PET, ale i sníženou sazbu DPH na výrobu z recyklátů atd., mrkněte - https://bit.ly/3aW23gZ

Sněmovna podpořila opoziční návrh na odložení EET pro VŠECHNY subjekty do ledna 2021 a podporu 500,- na den pro malé s.r.o. Mám z toho samozřejmě radost. Odklad EET jsem navrhoval již více než před měsícem, ale tehdy to vláda nechtěla podpořit. Je dobře, že se nakonec inspirovala a s návrhem přišla sama. Podporu pro malé s.r.o. jsme také dlouhodobě prosazovali, takže zase aspoň nějaký posun.

Ve Sněmovně jsme také jednomyslně podpořili dobrovolnou maturity z matematiky. Jak říkal Jiří Mihola, je potřeba zreformovat předmět jako takový, aby byl atraktivní, využitelný a oblíbený. Pak si ho žáci budou volit dobrovolně a s chutí.

Stále je možné zapsat se na našem online tržišti - https://bit.ly/3fd2VBf! Můžete zde nabídnout své služby nebo výrobky např. formou voucherů. My budeme nabídku sdílet našim členům a příznivcům, aby mohli podpořit i vaše podnikání. Aktuální seznam registrovaných firem a živnostníků najdete také na linku výše. Stačí si jen vybrat ;) #spolecnepomoci

Objevily se velmi závažné informace o možném příjezdu ruského agenta s jedem ricin, který by mohl představovat ohrožení pro trojici českých komunálních politiků. O situaci je informoval sám ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka. Ruské vměšování do našich záležitostí na našem území pozorujeme dlouhodobě. Jak správně upozornil Jan Bartošek, byla namístě diskuze na plénu Poslanecké sněmovny, kde mohli poslanci přijmout k problému usnesení, které by poskytlo vládě mandát k adekvátní reakci. Poslanci ANO, ČSSD, KSČM, SPD a Trikolóry ale vměšování Ruska do našich záležitostí projednat odmítli.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL