Když se Martin Straka vrátil na závěr své výborné kariéry před šesti lety do Plzně, tak jsem tomu nevěnoval příliš velkou pozornost, takové návraty nejsou nic neobvyklého.  Ovšem tento návrat, jak se s odstupem času ukázalo, nebyl jako jiné návraty.

Protože Martin Straka se kromě úlohy na ledě vrhnul i do manažerské pozice  v klubu, který měl nemálo problémů. Za opravdu obdivuhodný považuji krok, kdy Martin Straka v roce 2009 dokázal vyřešit problémy klubu, který dlužil na výplatách a závazcích více než 18 milionů korun. Vzal na sebe obrovskou zodpovědnost, tehdejší dluhy zaplatil ze svého a stal se tak majoritním vlastníkem klubu. To byl obdivuhodný krok, kterým by se mohl inspirovat kde který politik, či rádoby manažer. Tehdy jsem si říkal, tak to jsem opravdu zvědav, jak toto dopadne, hráč, manažer a vlastník v jedné osobě, to není vůbec jednoduché.  A neměl, i v dalších letech bojoval o zajištění existence klubu.

I proto dnes opravdu smekám před dlouhou cestou Martina Straky a jeho týmu k dnešnímu titulu. Protože za odvahu a přístup je tento titul neskutečně vydřený a opravdu zasloužený!

Přeji si více takových Martinů Straků v naší společnosti!

Marian Jurečka

https://www.facebook.com/marian.jurecka?ref=tn_tnmn