Evropská komise je připravena masivně podpořit restart ekonomiky EU


23.04.2020

tisková zpráva

„Evropská komise je připravena rychle a masivně podpořit restart ekonomiky členských států Evropské unie,“ řekl po jednání s předsedkyní komise Ursulou von der Leyen a špičkami Evropské lidové strany předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Účastníci videokonference se shodli na tom, že do budoucna se musí na úrovni Evropské unie zabezpečit soběstačnost ve strategických odvětvích, jako je právě zdravotnictví.

„Musíme si uvědomit, že v průměru 70 procent HDP jednotlivých členských států je vázáno na jednotný evropský trh. Pokud budeme všichni investovat do restartu ekonomiky, podpory pracovních míst, tak i my všichni budeme silnější,“ řekl na tiskovém brífinku Jurečka. Podle něj pak musí státy, které jsou na tom epidemiologicky dobře, citlivě a bezpečně koordinovat uvolňující opatření.

Evropská lidová strana chce v souvislosti s koronavirovou krizí prosadit úspory uvnitř struktur Evropské unie. Finance z nevyužitých programů chce převést do programů na pomoc státům, které bojují s pandemií nemoci Covid-19. „Evropská lidová strana se chce také zasadit v příštích měsících o lepší koordinaci zdravotnického materiálu a volných kapacit, aby si státy vzájemně nabízely pomoc s umístěním nebo převozem pacientů, kteří jsou dneska vážně ohroženi na životech,“ uvedl europoslanec a místopředseda lidovců Tomáš Zdechovský.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL