Pozdě, ale přece! hodnotí lidovci otevření farmářských trhů od příštího týdne


15.04.2020

Tisková zpráva

Pozdě, ale přece! Tak hodnotí KDU-ČSL rozhodnutí vlády ve věci otevření farmářských trhů, které zahájí svůj provoz od pondělí 20. dubna. Za dodržování hygienických pravidel bude odpovídat provozovatel. Lidovci apelovali na vládu před více než dvěma týdny, aby trhy co nejdříve otevřela. Důvodem byly také četné stížnosti od drobných zemědělců a farmářů, kteří mají podstatnou část svých příjmů z prodeje produktů na těchto trzích. V době uzavření se tak řada z nich ocitla v existenčních problémech.

Otevření farmářských trhů doporučovali také hygienici, kteří poukazovali na to, že nakupování na trzích je z hygienického hlediska přívětivější než v supermarketech.

„Farmářské trhy konečně od příštího pondělí budou moci zase fungovat, v logice otevřených hobby marketů pozdě, ale přece. Apeloval jsem na vládu osobně již před více než dvěma týdny," uvedl po oznámení předseda lidovců Marian Jurečka.

„Od pondělí 20. dubna bude konečně možný prodej na farmářských trzích! Myslím, že zrovna tady výška stropu nehrála žádnou roli. Podpora našich podnikatelů a živnostníků je teď důležitější než kdy jindy!" napsal na Twitter předseda senátorského klubu KDU-ČSL Petr Šilar.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL