Souhrn nejdůležitějších událostí týdne


29.03.2020

Vážení přátelé, pro nikoho z nás tohle asi nejsou ty nejradostnější týdny, ale něco mě přeci jen těší. Vlna liské soudržnosti a solidarity, která je vidět napříč celou ČR. Moc vám za to děkuji.

Chtěl bych tento souhrn využít ke krátké rekapitulaci aktivit, které se snažíme organizovat a budeme moc rádi, když se přidáte:

Stále rozšiřujeme celorepublikovou dobrovolnickou síť pro šití a distribuci roušek. Cílem iniciativy je propojit dobrovolníky ty, kdo jsou ochotni roušky zdarma nebo za pokrytí základních nákladů ušít, dárce materiálu, a instituce či jednotlivce, kteří roušky potřebují, sponzory, kteří zaplatí převoz, případně materiál, a sehnat dopravce/distributory, kteří tyto roušky rozvezou! Víme, že spousta lidí šije doma a rádi by roušky darovali, ale třeba nevědí, kde v jejich okolí by roušky pomohly nejvíce, nebo je nemohou sami doručit atd. S tím se snažíme pomoci a šití roušek udělat co nejefektivnější. Pokud se chcete zapojit, tak prosím vyplňte následující dotazník a my se s vámi spojíme - https://bit.ly/39mZKmo nebo případně přímo piště na email rousky@kdu.cz

Od včerejška začínáme budovat podobnou dobrovolnickou síť i pro výrobu a distribuci obličejových štítů. Výroba je jednoduchá, jak můžete vidět na následujícím videu - https://bit.ly/3dwqXX0. V ČR je bohužel stále nedostatek ochraných pomůcek a tak by podobný obličejový štít určitě přišel vhod mnoha lidem v 1. linii! Pokud máte zájem se připojit k této aktivitě, tak prosím napište na email stity@kdu.cz

V neposlední řadě bych chtěl požádat české firmy, které vyrábí nebo mohou vyrábět zdravotnické pomůcky, aby se mi ozvaly. Vláda je bohužel ignoruje a já to nechci nechat jen tak. Pokud máte kdokoli tipy na firmy ve vašem okolí, tak mi určitě také dejte vědět! S firmami se spojím a budeme tuto situaci řešit. Považuji za nezbytně nutné, abychom byli soběstační a nemuseli se spoléhat na dodávky z Asie. Pište prosím na email predseda@kdu.cz Díky!


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL