KDU-ČSL pomáhá - vybrala 35 tisíc na děti s Downovým syndromem


23.03.2020

 

tisková zpráva První jarní den je tradičně označován jako "ponožkový den". Lidé po celém světě nosí právě 21. března rozdílné ponožky a vyjadřují tím symbolickou podporu lidem s Downovým syndromem. Nejinak tomu bylo i dnes, a to bez ohledu na různá omezení, která nyní musíme v souvislosti s koronavirem dodržovat.

"K dnešnímu dni se prodejem speciální edice ponožek v lidoveckých barvách vybralo 35 tisíc korun, které jsme slíbili předat do rukou organizace, která o děti s tímto syndromem pečuje a pořádá pro ně také různé zájmové aktivity," připomenul předseda KDU-ČSL Marian Jurečka u příležitosti Světového dne Downova syndromu a dodal, že tak v nejbližších dnech velmi rád učiní.

Vybrané peníze by měly putovat k potřebným prostřednictvím Společnosti rodičů a přátel dětí s Downovým syndromem z. s., kteří pomáhají těm, kterých se toto onemocnění týká.

Částka 35 tisíc byla vybrána prostřednictvím prodeje barevných ponožek, které jsou k zakoupení - https://www.kdu.cz/e-shop- a případní zájemci si je stále mohou objednat. KDU-ČSL plánuje i dodatečně utržené peníze posléze zaslat stejné organizaci. 

Děkujeme všem, kdo přispěli na dobrou věc.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL