Jsem z dnešního jednání s premiérem velmi zklamaný. Nedostali jsme odpovědi na důležité otázky


18.03.2020

Český rozhlas

Ošetřovné pro rodiče dětí do 10 let se prodlouží. Od začátku vyhlášení zavření škol upozorňovala KDU-ČSL na to, že je potřeba prodloužit ošetřovné z devíti dní po celou dobu uzavření škol. Lidovci požadovali také navýšení ošetřovného na 100% průměrného příjmu, to ale vláda zamítla. Prodloužení vyplácení ošetřovného se navíc vyřídí formou vládního nařízení. Podle předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky to není šťastné rozhodnutí.

„Já jsem navrhoval to, abychom ošetřovné zvýšili z 60 % vyměřovacího základu na 100 % průměrného příjmu. Protože ti rodiče nebudou mít v dubnu o 40 % nižší složenky. Dostanou se především matky samoživitelky do velmi těžké ekonomické situace. Kdybychom to dali legislativní cestou i pro OSVČ, a já jsem ještě navrhoval rozšíření pro lidi, kteří mají DPP a DPČ, tak bychom v ten okamžik pokryli opravdu drtivou část lidí, kteří nějakým způsobem jsou tou situací v tento okamžik postiženi. A bylo by to vůči nim férové a bylo by to zpětně od toho minulého týdne," řekl pro Český rozhlas Jurečka.

Celý rozhovor zde - http://bit.ly/2wh8M6Z


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL