Předseda KDU-ČSL ke koronaviru


10.03.2020

Česká televize

V pondělí bylo dalších šest lidí pozitivně testováno na koronavirus. Celkově je v České republice nakažených 38 lidí. Na hranicích začaly namátkové kontroly přijíždějících a zapojit se má i armáda ČR. Podle předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky se vláda snaží s koronavirem bojovat. „Kdyby tady byla vláda složená z jiných politiků a jiných stran, tak by asi nedělala závratně jiná opatření, protože je poteba přiznat, že se jedná o výjimečnou situaci, kterou žádná vláda předtím neřešila," řekl Jurečka

„Je velmi snadné jenom kritizovat. Já jsem také dával připomínky k některým rozhodnutím vlády, některá jsem přímo adresoval na pana vicepremiéra Havlíčka. Myslím si, že je potřeba se před důležitým rozhodnutím zeptat například odborných svazů, třeba Svazu průmyslu a dopravy ČR, aby se to vyladilo dřív, než potom za chodu. Myslím, že je potřeba se podívat na ty kroky, které udělala Čína. Ty kroky byly potom mnohem razantnější v poskytování služeb," uvedl šéf lidovců.

„Chápu, že zavřít hranice úplně nejde, ale záleží i na lidech, aby zvážili možnosti vycestovat. Nechápu, že třeba minulý týden jeli někteří lidé do Itálie lyžovat, řekl v Událostech," komentářích Jurečka.

Celý pořad zde - http://bit.ly/2TDrQFo


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL