Předseda lidovců se obává, že může v příštích měsících zkolabovat doprava na dálnici D1


06.03.2020

Česká televize

Světové ekonomické fórum zveřejnilo žebříček kvality silnic 140 zemí světa, podle kterého jsme na tom hůř než Pakistán nebo Burundi a v Evropě kvalitněji staví Albánie nebo Slovensko. Řidiče čeká od 6. března podle ministerstva dopravy, co do omezení jízdy, nejhorší rok na D1. Přitom jako nejhorší byl avizovaný již ten loňský. Původně měly být práce hotovy v roce 2018, následně byl termín bývalým ministrem Ťokem posunutý na letošní rok. Někteří odborníci ale varují, že ani další odložený termín není možné stihnout. A pokud se přece jen práce dokončí, mají obavy, že rekonstrukce nebude dostatečné kvalitní a navíc, že nejde o skutečnou modernizaci, ale jen o opravu silničního povrchu.

Předseda lidovců Marian Jurečka se obává, že dálnice doprava na D1 může v příštích několika měsících zkolabovat. „Především právě v těch letních měsících, kdy kromě těch rekonstruovaných úsecích na D1 se k tomu přidají ještě opravované silnice v rámci Středočeského kraje nebo Kraje Vysočina, kde se opravují silnice druhých a třetích tříd," zmínil Jurečka s tím, že vychází ze své osobní zkušenosti, protože jezdí často po D1 z Prahy domů.

„Chybí dobrá kordinace těch úseků, pak se stává, že nám zkolabuje třeba desetikilometrový úsek D1, řidiči jedou logicky hledat jinou trasu a tam narazí na objížďce na další objízdnou trasu, takže najednou najedete například 60 kilometrů po Vysočině," řekl Jurečka s tím, že je to nepříjemné pro rodiče i pro obyvatele vesnice.

Jurečka zkritizoval také situaci na trase Humpolec - Větrný Jeníkov, kterou Ředitelství silnic a dálnic několik měsíců neřešilo. „Druhá tragická situace je dálnice D1 u Ostravy. Každý, kdo jede přes Ostravu do Polska, překonává už 8 let ostudné vlnobití okolo Ostravy. To občanům nevysvětlíte," uvedl šéf lidovců.

Na celý pořad se můžete podívat zde - http://bit.ly/2IuQQbw


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL