Já jsem normální táta pěti dětí, řeším stejné problémy jako 99 procent rodičů v této zemi, řekl v Duelu Jaromíra Soukupa Jurečka


16.02.2020

TV Barrandov

Netradiční úvod měl čtvrteční díl pořadu Duel Jaromíra Soukupa na televizi Barrandov, kam přijal pozvání předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Šéf lidovců zahrál při vstupu do televizního studia na tubu, se kterou vystupuje na benefičních koncertech. Po odlehčeném začátku se přešlo k politickým tématům, jež v posledních týdnech rezonují v médiích.

Jurečka zopakoval v pořadu, že chce vybočit z davu opozice. „Ukazuje se, že ta rétorika antibabiš nefunguje, lidé jsou tím otrávení. Já se snažím jako opoziční politik přicházet s návrhy, náměty některé věci zlepšit," odpověděl zkušený politik na otázku, co dělá proto, aby lidovci uspěli v příštích volbách.

Kromě situaci na Ministerstvu dopravy přišla řeč i na konkrétní opatření a nápady, které má po svém lednovém zvolení do čela lidovců Jurečka v plánu. Jedním z nich je fotovoltaika, která podle něj nepatří na úrodné pole, ale patří na střechy rodinných domů. „Konkrétní věc, kterou bych chtěl zavést v České republice, je, aby lidé měli šanci si dát fotovoltaiku na své střechy. Necháme tím tak 18 miliard korun ročně v těch domácnostech, které nebudou muset za to zaplatit někomu jinému," řekl Jurečka.

Celý rozhovor můžete zhlédnout zde - http://bit.ly/2VckKZF


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL