Jurečka: Jsem rád, že Ústavní soud jednoznačně řekl, že to není lex Babiš


19.02.2020

Česká televize, Twitter

Soud v úterý zamítl návrhy prezidenta Miloše Zemana a poslanců ANO na zrušení části zákona o střetu zájmů přezdívané lex Babiš. Lidovci považují rozhodnutí za důležité.

„Jsem velmi rád, že Ústavní soud dokázal své rozhodnutí velmi kvalitně odůvodnit. Reagoval na nepravdy premiéra, že je to lex Babiš. Tady Ústavní soud jednoznačně řekl, že to není lex Babiš," komentoval pro Českou televizi výsledek rozhodnutí soudu předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

„Politik by si měl vybrat zda chce podnikat či dělat vysoce postavenou funkci. Věřím, že i EU dojde k brzkému závěru," uvedl ještě na svém Twitteru Jurečka.

„Važme si toho, žijeme v právním státě a rozhodnutí Ústavního soudu je nezávislé na politické moci, sic by šlo o premiérskou pozici. A. Babiš v kolosálním střetu zájmů je, na tom se nic nemění, poražen ale musí být ve volbách! To je správná cesta ke změně!" napsal na svůj Twitter bývalý šéf lidovců Marek Výborný.

Rozhodnutí komentoval i přes svou sociální síť bývalý dlouholetý předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. „Takže se ukázalo, že to není žádný lex Babiš, ale obecný zákon pro každého," napsal stručně.

Europoslanec Tomáš Zdechovský ocenil rozhodnutí soudu. „Dnešní nález Ústavního soudu potvrdil, že v České republice stojí nadále zákon nad politikou. Andrej Babiš musí buď prodat své firmy pobírající dotace z veřejných peněz, nebo se vzdát své výkonné funkce. Platí tak to, co od začátku tvrdí Evropská komise ve svých auditech!"


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL