Souhrn nejdůležitějších událostí týdne


16.02.2020

Vážení přátelé, mám pro Vás opět souhrn důležitých událostí uplynulého týdne. Přeji Vám příjemné čtení.

Celý týden probíhal Národní týden manželství pod záštitou naší Šárka Jelínková. Děkuji za tuto skvělou iniciativu, díky které se po celé zemi konala spousta zajímavých akcí a důležitost manželství se dostala i do mediálního prostoru. Národní týden manželství vznikl v roce 1996 ve Velké Británii, v roce 2007 se poprvé konal v ČR a v současné době se připravuje ve více než dvaceti dalších zemích světa.

Vládní strany vetovaly snahu KDU-ČSL probrat přídavek na bydlení! Návrh ministryně Maláčové by mohl řadě lidí znemožnit bydlení. Nejen, že IT systémy ministerstva nejsou připraveny, ale navázání dávky na školní docházku dětí se ukazuje jako nefunkční, i když to zní líbivě. Trestat děti za jejich rodiče se opravdu nevyplatí. Upozornil jsem na to i v nedělních Otázky Václava Moravce - http://bit.ly/2SgBM73

V pátek jsem spolupodepsal společnou kandidátku hnutí STAN, KDU-ČSL a SNK-ED pro podzimní krajské volby ve Středočeském kraji. Mám velkou radost, že se nám po několika měsících jednání podařilo dohodnout na společné kandidátce a věřím, že po krajských volbách zúročíme naše bohaté zkušenosti z komunální politiky a změníme fungování Středočeského kraje k lepšímu. Spolupráce a pozitivní synergie mají smysl!

Novým ombudsmanem byl zvolen pan Křeček. Z mého pohledu nebyl vybrán nejlepší kandidát, ale kandidát, který měl správnou stranickou knížku ČSSD. Škoda, že nerozhodovala kvalitativní kritéria, ale stranické tričko a koaliční dohoda. Veřejný ochránce práv se má zabývat podnětem každého člověka a nikoli prohlašovat, že tuto povinnost ombudsmana plnit nebude.

Po víkendu by měly začít práce na stavbě repliky Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze. Mám z toho opravdu velkou radost. Proč si myslím, že na náměstí skutečně patří? - http://bit.ly/2StwqFH


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL