Nemůže říct premiér této země, že o té IT zakázce nevěděl. Buď nemluví pravdu, nebo zanedbává své kompetence


10.02.2020

Česká televize

V nedělních Otázkách Václava Moravce debatoval předseda KDU-ČSL Marian Jurečka s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou a ekonomem Štěpánem Jurajdou o sociální politice, státním rozpočtu a aktuální politické situaci.

V úvodu pořadu se současný lídr lidovců Marian Jurečka pozastavil nad slovy premiéra Andreje Babiše, který uvedl, že o předražené zakázce na IT systém s elektronickými dálničními známkami nevěděl. „Nemůže říct premiér této země, že o té IT zakázce nevěděl. Buď nemluví pravdu, nebo zanedbává své kompetence,“ zdůraznil s tím, že se předseda vlády chová dost alibisticky.

Podle něj by také nebylo úplně vhodné jmenovat šéfem Úřadu práce České republiky bývalého ministra obchodu a průmyslu Jiřího Havlíčka z ČSSD. „Je to minimálně zvláštní, pokud by se to mělo stát, protože si myslím, že by měl mít nějaké zkušenosti s fungováním úřadu práce,“ dodal Jurečka s tím, že je to odpovědnost ministryně Maláčové.

Předsedovi lidovců se ani nelíbí návrh zákona o přídavku na bydlení, který připravila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Jeho přidělení podmiňuje spoluprací příjemců s úřadem práce a řádnou školní docházkou jejich dětí. Pokud by předškolák či školák zameškal z jiných než zdravotních důvodů víc než sto hodin za pololetí, mohla by se dávka na půl roku snížit. „Přece nemůžete tlačit na politické partnery a na vládu tím, že předložím blbý zákon. Místo, abyste se dohodli, vynakládáte obrovské množství času a energie na zákon, o kterém víte, že nemůže projít,“ řekl Jurečka s tím, že on by pomohl rodinám formou slev na dani.

Celý pořad zde - http://bit.ly/3bGmoIC


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL