Kdo se stane novým předsedou lidovců z trojlístku Zdechovský - Bartošek - Jurečka? Do mimořádného sjezdu zbývá pár dní


22.01.2020

 

Už za pár dní bude znám nový šéf KDU-ČSL, který vystřídá v čele končícího předsedu Marka Výborného. Jeho hlavním cílem bude nastavit správný kurz, který zajistí lidovcům úspěch v krajských a senátních volbách na podzim tohoto roku. Do bojů o post předsedy se přihlásili tři kandidáti.

Jako první oznámil svůj záměr stanout v čele strany europoslanec Tomáš Zdechovský, za nedlouho po něm se přihlásil o předsednickou funkci také současný poslanec a předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Vyčkavací taktiku naopak zvolil poslední kandidát, poslanec Marian Jurečka. Ten si vzal čas až do Vánoc a poté v lednu na tiskové konferenci ohlásil svou kandidaturu.

O novém předsedovi lidovců rozhodnou delegáti na mimořádném sjezdu v sobotu 25. ledna v pražském hotelu Ambassador. Kromě předsedy budou delegáti volit i nové předsednictvo, tedy nejužší vedení strany. Sjezd začíná v sobotu v 9:00 hodin.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL