Souhrn nejdůležitějších událostí týdne


23.12.2019

Vážení přátelé, mám pro Vás letos poslední souhrn důležitých událostí uplynulého týdne. Přeji Vám příjemné čtení, požehnané vánoční svátky a vše dobré v příštím roce. 

Sněmovnou schválená podoba zvýšení rodičovského příspěvku je nespravedlivá. Na rozdíl od ČSSD se nehodláme smířit s tím, že tato vláda hodila 70 000 rodičů s dětmi do čtyř let přes palubu. Proto naši senátoři @Lumír Kantor a @Šárka Jelínková připravují ústavní stížnost pro nerovné zacházení ve spojení s právem rodičů na pomoc státu dle čl.32 odst.5 Listiny základních práv a svobod. Mají moji plnou podporu! Ve středu jsem byl na toto téma hostem pořadu ČT Události, komentáře. Na záznam pořadu se můžete podívat zde - https://bit.ly/2SdIFXa

Poslanci ANO, ČSSD a KSČM sněmovnou protlačili zdanění technických rezerv pojišťoven, zvýšení spotřební daně z tabákových výrobků a lihovin nebo zdvojnásobení poplatku za vklad do katastru nemovitostí na 2000 Kč. Od poslanců z hnutí ANO sice neustále posloucháme, jak nechtějí zvyšovat daně, ale skutek utek aneb už je líp.

Vláda odvolala Dušana Navrátila z čela Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Tvrzení premiéra Babiše (ANO), že důvodem jeho odvolání je nízká odbornost nebo nedostatečné manažerské schopnosti je přinejmenším nevěrohodné. Pan Navrátil NÚKIB úspěšně vybudoval a výsledky úřadu jsou velmi dobré. Ostatně ředitele pochválil i mluvčí Bezpečnostní informační služby (BIS). Doufám, že premiér svůj krok ještě vysvětlí, protože takto to vypadá, že jediným důvodem mohlo být varování NÚKIB před hrozbami z Ruska a Číny.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL