Marian Jurečka byl zvolen lídrem kandidátky KDU-ČSL do krajských voleb v roce 2020!


07.12.2019

Právě jsem byl zvolen lídrem kandidátky KDU-ČSL do krajských voleb v roce 2020!

Děkuji všem delegátům za jejich důvěru. Půjdeme do voleb jako jasná alternativa k současné krajské koalici ANO, ČSSD a ODS!

Představil jsem také několik základních priorit pro vedení kraje. Jak všichni vidíte každý den, infrastruktura je v dezolátním stavu a plánování oprav je naprosto nesystémové. Kraj také nedělá opatření nutná pro ochranu životního prostředí. Naopak chce raději zastavit nejlepší zemědělskou půdu u Hněvotína o velikosti 50 fotbalových hřišť betonem a průmyslovými halami. Zároveň nedostatečně využíváme potenciál, který náš kraj má díky Univerzita Palackého a vědecko-výzkumných kapacit. Proč se nesnažíme více podpořit startupové projekty a podnikatele u nás v kraji, a raději přihlížíme, jak se patenty našich nejlepších vědců prodávají do zahraničí? Nejen to bychom rádi změnili!

Zároveň jsem byl navržen na celostátního lídra KDU-ČSL. Děkuji a vážím si toho. Případnou kandidaturu stále probírám jak s členy strany, tak svou rodinou. Rozhodnu se během následujících týdnů.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL