Marian Jurečka v rozhovoru pro TV Prima k tématu prošetření společnosti Smartwings


12.09.2019

FTV Prima

Úřady prošetřující let společnosti Smartwings z 22. srpna, během kterého letoun absolvoval více než dvě hodiny cesty jen s jedním funkčním motorem, představily poslancům svoje průběžné výsledky. V nich zatím Úřad pro civilní letectví na základě interního šetření dopravce ukazuje na chyby posádky. Definitivní závěry vyšetřování mají zaznít až za několik měsíců a podle dnešních slov zástupců úřadu mají padnout exemplární tresty.

Letadlu přestal fungovat levý motor nad Egejským mořem - více než dvě hodiny před plánovaným přistáním v Praze. Pilot se rozhodl let nepřerušit a dokončit ho v nižší letové hladině až do původního cíle. Na palubě bylo 170 cestujících.

Ústav dohlížející na letový provoz zatím dospěl k závěru, že došlo k pochybení několika jednotlivců. O kolik členů posádky jde, zatím není jasné.

Odborníci na dopravu a politici chtěli během dnešního jednání podvýboru pro dopravu slyšet, jak jsou na podobné situace nastavené zákony. Letecká společnost prý s úřady, které pochybení vyšetřují, komunikuje a minulý týden jim podle vlastních slov dodala všechny potřebné dokumenty.

Ústav pro civilní letectví ale tvrdí, že chybí jeden zásadní - a to záznam rozhovoru posádky. Vedení dopravce tvrdí, že kroky k nápravě už podnikl. Speciální komise Úřadu pro civilní letectví případ uzavře v řádu měsíců.

Rozhovor s poslancem Marianem Jurečkou ke zhlédnutí ZDE


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL