Kandidáti na předsedu KDU-ČSL v Událostech, komentářích


06.03.2019

ČT24

Na konci března bude KDU-ČSL hledat nového lídra, z jejího čela odchází Pavel Bělobrádek, který stranu přivedl zpátky do Sněmovny a později i do vlády. KDU-ČSL vznikla před sto lety a mnohokrát zasáhla do moderních československých i českých dějin. Po roce 1989 patřila, až na krátké mezidobí, k důležitým politickým hráčům, a to i přes to, že její volební výsledek při sněmovních volbách překročil 10 % hranici jen jednou.

Do pořadu Události, komentáře přišli debatovat všichni tři kandidáti na uvolněný post předsedy, a to Jan Bartošek, Marian Jurečka a Marek Výborný. Na záznam pořadu se můžete podívat ZDE


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL