Marian Jurečka v Událostech, komentářích k závadnému hovězímu masu z Polska


11.02.2019

Česko má za sebou týden plný veterinárních manévrů. Kontroloři zkoumali hovězí v masokombinátech, i v kamionech. To všechno kvůli aféře polských jatek, kde se porážely nemocné kusy dobytka. Podezřelé maso se dostalo do 13 států Evropské unie, včetně Česka. Přímo v Polsku dnes ukončili kontrolu unijní inspektoři. Výsledná zpráva má být do měsíce. My máme za sebou i týden různých slovních eskapád, třeba slova pana ministra zemědělství Tomana o luxusních restauracích, které nabízejí polské maso místo argentinského, podle pana Stárka, to je šéf Asociace hotelů a restaurací, vysloveně poškozují český trh restaurací. Jaký je na to Váš názor, pane exministře?

"Konkrétní spor musí být vždycky především doložený ze strany dozorových orgánů. Pokud opravdu mají podezření, tak ho mají jasně vyslovit a naše dozorové orgány jsou v tomto kompetentní, nicméně já chápu i ministra a sám jsem se o to snažil také, hájit zdraví českého spotřebitele. A já jsem už ten minulý týden, když jsem viděl ten vývoj událostí z Polska jsem navrhoval a doporučoval jsem, že by ministerstvo mělo zavést mimořádné veterinární opatření a do doby, než se vyjasní ty věci v Polsku, než se uzavře audit Evropské komise, tak do té doby zastavit dovoz hovězího masa z Polska. Protože těch signálů z minulých let bylo vícero, že prostě polské dozorové orgány nejenom v oblasti živočišných produktů, ale i rostlinných, nefungují zcela ideálně," konstatoval v Událostech, komentářích Marian Jurečka, první místopředseda KDU-ČSL.

Celý rozhovor ZDE


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL