Marian jurečka v rádiu Impuls na téma homosexuálních svazků


15.01.2019

Rádio Impuls: 

Na facebookovém účtu lidovců probíhala anketa o homosexuálních svazcích. Výsledek je ten, že 80% hlasujících by tolerovalo manželství gayů a leseb. O tomto problému si popovídala Zuzana Bubílková s místopředsedou strany KDU-ČSL Marianem Jurečkou.

Překvapil vás výsledek hlasování? 

Určitě jde o sociální bublinu. Může za to twitter, kde si lidé psali, pojďme na facebook lidovců hlasovat v anketě. A po těchto výzvách mě výsledek už tolik nepřekvapil.

Jak byste vyřešil touhu homosexuálů po trvalém svazku? 
Naše strana to říkala opakovaně. Jsme připraveni vést věcnou racionální diskuzi o tom, zda jsou homosexuálním párům upírána nějaká práva v jejich registrovaném svazku. Ale nezaměňujme to s něčím, co je tu po tisíciletí zavedeno. A to, že manželství mezi mužem a ženou je považováno za základ tradiční rodiny.

Takže soužití gayů a leseb vám nevadí, ale nemělo by se to nazývat manželstvím. Je to podle vás rovnocenné? 
Každý si má být vědom svých kladů, záporů a nedostatků. A nemáme chtít všichni paušálně stejný přístup v různých oblastech života. Manželský svazek muže a ženy je dán právně i historicky, jde o něco výjimečného z hlediska právního, ale i intimního. Plodit děti je dar od přírody, který si zaslouží exkluzivní ochranu. V případě registrovaných partnerů jsme otevřeni řešit oblasti například dědictví, darovací, oblasti práva na informaci. Ale jednou už jsme definovali základ manželství, který tu je doposud.

Svazek gayů a leseb je proti Bohu a přírodě. Bůh ale stvořil tyhle lidi. Proč? Šlo o boží omyl?
To jsem komentoval situaci, kdy v Americe soud umožnil zapsání dvou otců jako rodičů dítěte. Dítě bylo takzvaně vyrobeno na zakázku a to není v pořádku. Člověk zasahuje do věcí, které nejsou v souladu s přírodou.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL