Marian Jurečka oznamuje kandidaturu na předsedu KDU-ČSL


28.11.2018

Facebook Mariana Jurečky:

Přátelé, kamarádi, v posledních týdnech jsem dostával mnoho dotazů ohledně mé kandidatury na předsedu KDU-ČSL. Protože to považuji za velice důležité, tak jsem v posledních třech měsících o tomto diskutoval i s některými z vás, s lidmi mimo KDU-ČSL z různých oblastí, naslouchal jsem, dostával zpětnou vazbu, probíral to doma s rodinou a nakonec dnes padlo rozhodnutí, že budu kandidovat.

Nabízím KDU-ČSL zkušenosti ze svého politického i profesního života. Z řízení poměrně velkého resortu, včetně čtyř let i na úrovni EU a mezinárodních vztahů. 
Dále nabízím pracovitost, energii a tah na branku.

K politice zároveň kromě rozvahy, slušnosti a pevných nervů, patří odvaha nemlčet a umět říci jasný názor v situacích, kdy se to očekává především od nás, křesťanských demokratů.
Žijeme v době mediální. Můžete poctivě, dobře a tvrdě pracovat, ale pokud se to nikdo nedozví, v politice neuspějete.

Důležitý je i osobní kontakt s lidmi, a to nejen v kontaktní kampani před volbami, ale po celé období. Toto vše jsem se snažil uplatňovat. Jsem rád, že to voliči dokázali ocenit a že se nám v Olomouckém kraji v roce 2017 podařilo oproti roku 2013 dosáhnout 
ve sněmovních volbách lepšího volebního výsledku.

Nabízím tedy KDU-ČSL maximální pracovní nasazení, kompetentnost, týmový duch, otevřenou a efektivní mediální komunikaci, obranu křesťanských 
a konzervativních hodnot nebo důraz na zodpovědnost za naše životní prostředí a zvládnutí modernizace naší ekonomiky, jako je robotizace a digitalizace.

A nakonec nabízím ještě jedno. Touhu vítězit. Ale fair play. Dnešní doba je plná politiků, kteří také chtějí vítězit, ale přitom se neštítí ničeho. Nemají zásady, nedodržují základní hodnoty lidské slušnosti. Je jim zcela ukradená ta část veřejnosti, která je právě nevolí. Naopak je ještě popichují a dělají si z nich legraci. Takové vítězství ovšem pak ztrácí jakoukoliv hodnotu. 
Proč chci být předsedou KDU-ČSL? Abychom budovali úspěšnou, ale férovou a slušnou společnost lidí, kteří nemyslí nejen na současnost, ale i na budoucnost svých dětí. Abychom nerozdělovali společnost osobními, malichernými spory, ale sjednocovali tuto zemi, aby zvládla budoucí výzvy. A jsem pevně přesvědčen, že silná lidová a křesťanská strana k tomu může přispět. Jako případný předseda KDU-ČSL bych se o toto vše maximálně, ale férově, snažil.

Budu rád, za Vaši otevřenou reakci, Vaše podněty a případnou podporu. Přeji nám při dalších debatách a rozhodováních otevřenou a pozitivní mysl.

 

Více v tomto videu

 


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL