KDU-ČSL: Heslo kampaně – Zodpovědně


02.08.2017

1.8.2017 22:00 ČT 24 Události, komentáře

KDU-ČSL představila vizuální koncepci volební kampaně a také podobu kandidátek pro letošní podzimní volby.

Kampaň staví na vlastnosti, se kterou se KDU-ČSL dlouhodobě ztotožňuje, a tou je „zodpovědnost“.

„Zásadním slovem bude Zodpovědně. Například Zodpovědně pro společný domov nebo pro lidi, kteří si sami pomoci nemohou. Jsme zodpovědní, to znamená, že se snažíme být těmi, kteří myslí na budoucnost a chrání, co je dědictvím našich otců,“ řekl Pavel Bělobrádek, předseda strany.

Celostátní výbor KDU-ČSL také odsouhlasil podobu kandidátních listin. V devíti krajích povedou kandidátky do voleb současní poslanci: v Královéhradeckém kraji Pavel Bělobrádek, v Olomouckém Marian Jurečka, v Jihočeském Jan Bartošek, ve Středočeském Ivan Gabal, na Vysočině Vít Kaňkovský, v Moravskoslezském Pavla Golasowská, ve Zlínském kraji Ondřej Benešík, v Jihomoravském Jiří Mihola a v Praze Daniel Herman.

V Plzeňském kraji je v čele kandidátky Stanislav Antoš, v Karlovarském kraji Olga Haláková, v Ústeckém kraji Michal Pehr, v Libereckém kraji Václav Nosek a v Pardubickém kraji Marek Výborný.

Kandidátní listiny naleznete ZDE.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL