KDU-ČSL: Rozhodnutí hnutí STAN litujeme, ale respektujeme ho


25.07.2017

Tisková zpráva, 25. 7. 2017

Dnešní výsledek jednání hnutí STAN podle nás znamená zbytečně tříštění sil demokratických stran a přibližuje nás hrozbě monopolu jedné strany.

KDU-ČSL dala na stůl férovou nabídku: 6 lídrů kandidátek a 8 druhých míst. Společná kandidátka KDU-ČSL a hnutí STAN měla šanci získat více hlasů.

KDU-ČSL nicméně věří, že toto není konec snah o integraci středových stran, my rozhodně budeme i nadále tvořit jádro těchto snah a věříme, že i STAN s námi bude po volbách spolupracovat.

Pro co nejlepší výsledek ve volbách uděláme maximum. Tak, abychom lidem dali možnost alternativy k vládě jedné strany.

Petra Hrušová

Tisková mluvčí KDU-ČSL


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL